Cum să faci primul milion?

Discuții despre scriitorii români și operele lor.
Apariții editoriale românești. Recenzii de carte.

Scrie un răspuns

Teo Dora
de-al casei
de-al casei

„Cum să faci primul milion” de Bogdan Costin, editura Cartea Românească, apariție 2016.
(1)
Cartea este o parodie la adresa cartilor motivationale și se citește foarte ușor.
Un "erou al zilelor noastre", iși aplică ideea in cele mai cinice si neobișnuite moduri, sub deviza:
MOARTEA VINDE!
Recomand!
Imagine

O gasiti aici.
În omul frumos e frumoasă şi toamna.

Daniel
junior
junior

O știu, am citit-o. Nu e rea. Are un stil alert iar limbajul e unul simplu, colocvial.
Apreciez (7)
Un om care scrie nu e niciodată singur. (Camil Petrescu)

Super
MODERATOR
MODERATOR

MOARTEA VINDE!
Interesantă deviză. O să pun cartea pe lista de așteptare pentru acest an.
Chiar pare incitantă.
=== Vrei să citești Ghidul de utilizare al Forumului ? ===

Maria Mirabela
Membru activ
Membru activ

Acesta carte ar trebui citită de cei din industria farma. :)

Am citit cartea, iar atitudinea autorului față de cărțile care promit să te facă milionar în 5 zile sau că îmi vor rezolva toate problemele într-o lună este ca o gură de aer curat.

Recomand ca această carte să fie dată cadou tuturor celor care cred că acest tip de literatură ajută.
Nu-mi pune întrebări și n-o să te mint.

Felix
Membru activ
Membru activ

Nu am știut de existența ei până astăzi. Mă bucur c-au apărut astfel de cărți. Cu siguranță că o să mi-o cumpăr cât de curând.
Nu sunt adeptul literaturii motivaționale de doi bani, în mod special a celor de tipul ”x pași pentru a deveni bogat”. Prietenilor mei care-și cumpără astfel de cărți adesea le spun că tocmai au făcut primul pas în a-l face bogat pe cel care a scris cartea respectivă, prin simplul fapt că i-au cumpărat-o. În ce privește cartea aceasta însă, abia aștept să mi-o cumpăr.
„Indiferent ce faci în viaţă, va fi nesemnificativ. Dar e foarte important să o faci.” (Mahatma Gandhi)

Citate despre scriitori si scris
RobotzeLuL ku CitaTe

Fără literatură viața este un infern.
Charles Bukowski