Cel mai ieftin eBook Reader Kindle costa 428 de lei

Ia o cafea și povestește-ne tot ce vrei.
Vrăjește-ne! Amețește-ne!

Scrie un răspuns

Punct și Virgulă
Îmi place să scriu
Îmi place să scriu

Pentru un dispozitiv de citit (și alt scop nu are), mi se pare un preț cam piperat.
La banii aceștia, pot să-mi iau la fel de bine o tabletă și să citesc cărțile electronice pe ea.
Omul care nu citește cărți e un om trist și are o viață tristă.

Povești Albe
nu am fost cuminte
nu am fost cuminte

Tableta nu are ecranul special conceput pentru a citi cărți electronice. La un kindle ecranul nu te deranjează nici dacă afară e soare și citești pe plajă.
/////////////////////
Scriitorul este dumnezeul cuvintelor.

maria
de-al casei
de-al casei

Dacă vrei ceva ieftin, găsești și cu 100 de lei pe olx
Folosite, desigur. (Imaginează-ți că cineva a tușit pe ele) (1)
„Egalitatea nu există decât în matematică.” — Mihai Eminescu

Mălina
Membru activ
Membru activ

Da, şi eu citesc cărţi pe tabletă, chiar foarte des, chiar dacă trebuie să le cumpăr cu câţiva dolari. Însă nu aş cheltui chiar 100 de euro pentru un dispozitiv special decât dacă aş avea un job care presupune folosirea intensivă a acestuia, de exemplu dacă aş fi critic de carte.

În rest, pe plajă sau în alte locaţii pot aduce cu mine şi o carte în format clasic, nu îmi trebuie şi o grijă în plus, nu cumva să „dispară”.
Scriitorul bun e scriitorul mort.

Aimée
Membru activ
Membru activ

Mai bine cumpărăm cărțile clasice. De ce să citim dintr-un ecran când putem simți textura cărții ținută în mâini? Deși poate este mai practică, nu se compară cu o carte. Plus, pe acești bani, îmi pot cumpăra cărțile ce mă atrag, pot cumpăra o carte și am garanția că nu se strică. În schimb, o tabletă Kindle se poate strica, iar repararea ei înseamnă noi bani. (8)
Imagine

Citate despre scriitori si scris
RobotzeLuL ku CitaTe

Din propria-mi experiență, odată ce ai terminat de scris o poveste, trebuie să tai partea de început și de final, pentru că acolo ne cuibărim, noi autorii, majoritatea minciunilor.
Anton Cehov